internet-bilgisi-logo
KONULAR    GOOGLE   FACEBOOK   TWITTER   SEO   MICROSOFT   BLOGGER   YARIŞMALAR   

Mynet Yeni Arama Motoru Olarak Yandex'i Seçtiyandex-logo
Mynet, kullanıcılarına arama hizmetinde yenilik getirmek amacı ile Yandex’i seçti. Yandex ile Mynet’in işbirliği sonucunda, kullanıcıların Mynet üzerinden yaptığı arama sorgularına Yandex’in Türkiye’ye özel geliştirdiği arama teknolojileri kullanılarak cevap verilecek. Mynet kullanıcıları portalın arama fonksiyonunu kullandıklarında tüm web’de, Türkiye’den sayfalarda veya Türkçe sayfalarda arama yapabilmenin yanı sıra, video ve görsel de arayabilecek.

Bu işbirliği ile ilgili olarak Yandex Türkiye Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Ali Yalçındağ: “Yandex’in özenle yerelleştirdiği arama algoritmasını Mynet gibi sevilen bir platformun ziyaretçilerinin hizmetine sunmaktan dolayı çok mutluyuz. Mynet kullanıcıları Yandex’in arama servisinden çok memnun kalacak.” şeklinde konuştu.

mynet-yandex-arama-motoru-isbirligi

Mynet Yönetim Kurulu Başkanı Emre Kurttepeli ise: “Türkiye internet dünyasının dev platformu Mynet olarak, kullanıcılarımıza haberden eğlenceye, videodan oyuna pek çok farklı içeriği en iyi kullanıcı deneyimi ve en yaygın erişim ile sunmayı amaç edindik ve Mynet üzerinden ve farklı platformlardan her ay 17 milyon kullanıcıya birebir dokunan servisler yarattık. Öncü ve yenilikçi ürünler ile 13 yıldır her geçen gün büyüyerek yerel firmalar arasında liderliğini koruyan Mynet, bugün Türkiye pazarı için en yeni arama motorunu kullanıcılarının hizmetine sunuyor. Global açılım stratejisini Türkiye’den başlatan Yandex ve Mynet arasındaki işbirliğinin sektöre önemli bir hareket getireceğine ve Mynet kullanıcılarına etkin bir arama deneyimi sunacağına inanıyorum.” dedi.

Paylaşmak güzeldir.


Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

"Paylaşım için teşekkürler." vb. yorumlar yayınlanmamaktadır. Lütfen konu ile ilgili yorumlarınızı paylaşın.