internet-bilgisi-logo
KONULAR    GOOGLE   FACEBOOK   TWITTER   SEO   MICROSOFT   BLOGGER   YARIŞMALAR   

Reklam Mesajlarını EngellemekBugün sizlere Google Messenger uygulamasının güzel bir özelliğini tanıtacağım.

Bu uygulama engellediğiniz bir mesaj gönderinin size bir daha bildirimde bulunmamasını sağlıyor. Normalde uygulama olmadan Android üzerinden sadece numara engelleyebiliyorsunuz ama bu uygulama ile X Firması şeklinde gönderilen isimli mesajları da engelleyebiliyorsunuz.

Hemen bir örnekle açıklayayım. Siz X isimli kişiden reklam içerikli bir mesaj aldınız. Daha sonra bu X isimli kişiyi Google Messenger uygulamasıyla engellediniz. Bu kişi (X) size yeniden mesaj gönderdiğinde gönderdiği mesaj Arşivlenen adlı bir klasöre gidiyor. Size herhangi bir bildirim sesi gelmiyor. Bir nevi Spam klasörü vazifesini görüyor diyebilirim. Dilediğiniz zaman bu klasöre girip yine de gönderilen tüm mesajları görebiliyorsunuz.

Bu uygulamayı uzun bir süredir kullanıyorum. İlk başlarda kullandığımda açıkçası sinir bozan reklam içerikleri farklı isim ve numaralarla gelmeye devam ediyordu. Ancak engellediğim reklam sayısı arttıkça insanın kafası da rahat ediyor. Sürekli reklam bildirim seslerinden kurtuluyorsunuz.

Kullanımı oldukça basit.

Reklam Mesajlarını Nasıl Engellersiniz?


Reklam içerikli bir mesaj aldınız! Bu kişiden bildirim almak istemiyorsunuz ve mesajının Spam(Arşivlenen) klasörüne gitmesini istiyorsunuz. Yapacağınız işlem şöyle: Kişiler ve seçenekler menüsüne dokunuyorsunuz.Daha sonra X hedefini engelle dokunduktan sonra bu kişiden bildirim almayacaksınız.Hepsi bu kadar kolay. İstenmeyen reklamsız günler. :)

Paylaşmak güzeldir.


4 yorum:

  1. bu uygulamada iyi bir potansiyel var. inşallah google'ın rafa kaldırılan projelerinden biri olmaz.

    YanıtlaSil
  2. Gerçekten insanların büyük ölçüde muzdarip olduğu bir konu .

    YanıtlaSil
  3. çok tesekkurler hocam artık abartmışlardı bu reklam işini

    YanıtlaSil

"Paylaşım için teşekkürler." vb. yorumlar yayınlanmamaktadır. Lütfen konu ile ilgili yorumlarınızı paylaşın.